اخذ تسهیلات

اخذ تسهیلات

اخذ تسهیلات یک گزینه قابل توجه برای افزایش توان مالی به حساب می آید، به همین علت تسهیلات در انواع مختلفی به گروه خاصی از جامعه اختصاص داده می شود. انوع وام ها شامل تسهیلات ازدواج، مسکن، کالا، مضاربه، خودرو، بازنشستگان و… می باشد البته توجه داشته باشید که انواع تسهیلات در بانک های مختلف، با یک دیگر متفاوت است.

برای مثال برخی از بانک ممکن است تسهیلات مرتبط با مسکن مانند خرید مسکن، اجاره مسکن، تعمییر مسکن ارائه کنند، ممکن است سایر بانک ها تسهیلاتی در زمینه جهیزیه، خودرو، وام های مخصوص فرهنگیان و… ارائه دهند.

اعطای تسهیلات نوعی راه کسب درآمد برای بانک ها و ارائه دهنده تسهیلات است، به این صورت که بانک ها در ازای یک ضمانت نامه رسمی و معتبر مانند چک، سفته، فیش حقوقی و… مبلغی از منابع بانکی را در اختیار مردم قرار می دهند، سپس در مرحله بعدی فرد یا افراد متقاضی اصل وام به همراه سود آن را به بانک بازمی گرداند.  

البته قابل ذکر است که اخذ تسهیلات به راحتی ممکن نیست و هر وامی قوانین و شراییط خاص خود را دارد، بنابراین لازم است تا متقاضیان تسهیلات بانکی، با انواع وام بانکی و کاربرد های آن آشنا شوند. باتوجه به این که شناخت انواع وام بانکی، برای افراد متقاضی بسیار اهمیت دارد، در ادامه قصد داریم انواع تسهیلات بانکی در انواع بانک های کشور را بررسی کنیم.

اخذ تسهیلات

معرفی انواع تسهیلات بانکی

همانطور که گفتیم هربانکی ممکن است تسهیلات خاصی به بخشی از جامعه ارائه دهد، درنتیجه شاید هر فرد متقاضی واجد شرایط برای دریافت آن وام نباشد. اگر قصد دارید تسهیلاتی را دریافت کنید قبل از آن بهتر است اطلاعات مرتبط با آن شامل مدارک موردنیاز، شرایط وام، تعداد ضامن ها و… را مورد بررسی قرار دهید.

از مهم ترین تسهیلات بانکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تسهیلات قرض الحسنه:

تسهیلات قرض الحسنه یکی از انواع وام های بانکی می باشد، این وام با سود پایین از طرف بانک ها در اختیار فرد متقاضی به عنوان قرض قرار داده می شود. همچنین فرد متقاضی متعهد می شود معادل میزان مبلغی که وام دریافت کرده است را به صورت اقساطی، به بانک، پرداخت کند.

  • تسهیلات ازدواج:

تسهیلات ادزدواج یکی از پرطرفدارترین وام های بانکی کشور است، چراکه این وام به زوج ها جهت تسهیل در ازدواج اعطا می شود. باتوجه به شرایط اقتصادی کشور درحال حاضر یکی از شلوغ ترین صف های وامی را، وام ازدواج، به نام خود کرده است.

  • تسهیلات کالا:

یکی از وام های بانکی، تسهیلات کالا است و بانک های مختلفی، این نوع وام را به افراد متقاضی ، جهت تسهیل در خرید کالاهای اساسی ارائه می دهند. قابل ذکر است که این وام، در بانک های مختلف، باتوجه به شرایطی مانند اهمیت نوع کالا، به متقاضیان پرداخت می شود.

  • تسهیلات مضاربه:

این تسهیلات مناسب افرادیست که برای تامین نقدینگی خود جهت شروع فعالیت های اقتصادی نیازمند تسهیلات بانکی هستند. برای دریافت وام مضاربه مدارکی همچون جواز کسب، مدارک مرتبط با تاسیس کسب و کار و… ضروری است.

اخذ تسهیلات

مشاوره اخذ تسهیلات

گروه مشاورین وام آسا با ۱۵ سال سابقه درخشان (عضو انجمن IMCA) در خدمت مشتریان گرامی می باشد. مشاورین وام آسا از ابتدا تا انتهای پروسه تامین مالی در کنار شما خواهند بود، تخصص مشاوران مجموعه وام آسا، سرعت و دقت در پاسخگویی وهمچنین ارائه بهترین مشاوره به مشتریان است. تمامی خدمات این مجموعه کاملا تضمین شده می باشد.

جهت مشاوره با کارشناسان گروه وام آسا و دریافت بهترین راهکارها درخصوص تامین مالی برای پروژه های خود، با ما تماس حاصل فرمایید.